Dbanie o zdrowie Usługi

Badania wysokościowe – bezpieczeństwo pracy na wysokości

Chcesz dowiedzieć się, komu zlecić badania wysokościowe Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy wykonywanie czynności na wysokości powyżej 3 metrów ponad ziemią czy podłogą. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale również pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i przedstawicieli wielu innych zawodów. Jak wyglądają takie badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że według przepisów BHP powinna odbywać się z zastosowaniem odpowiednich akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie mogą wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, narzekające na zaburzenia równowagi czy wykazujące problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą) i neurologii. Badania wykonuje się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W trakcie badań można też zdiagnozować problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokościach, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż niezbędne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, gdyż jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je wykonywać?

Badania wysokościowe należy wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że podczas pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które mają więcej niż pięćdziesiąt lat, muszą natomiast poddawać się im co 12 miesięcy.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]