Usługi

Charakterystyka psychologicznych badań wysokościowych

Na www.testybielsko.pl zlecisz badania wysokościowe Bielsko Biała.

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma zbyt dobrego zdania. Mnóstwo z nas sądzi, że zajmuje się jedynie poznawaniem relacji badanych pacjentów z innymi ludźmi. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi wielką pomoc przy ocenianiu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w przypadku osób chcących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe w zasadzie niewiele różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy temperamentalne, inteligencji, osobowościowe. Ich ważnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić chociażby zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się podczas pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak wirometr, stereometr oraz aparat krzyżowy. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują również wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana musi być z psychologiem naprawdę szczera. Przekazywanie fałszywych informacji nikomu nie pomoże.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może podjąć się wykonania badań wysokościowych. Upoważnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno wiedzę, jak i umiejętności do prowadzenia tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o konieczności ich noszenia zdecydował okulista.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]