Usługi

Doradztwo personalne – postaw na zewnętrznego konsultanta

Oferta doradztwa personalnego Kraków w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Część działań zaplanowanych przez dział HR może wykraczać poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem okazuje się nadzwyczaj poważny, gdy rozpoczęty projekt zakłada sporo niewiadomych, a przy tym obejmuje tematykę do tej pory obcą zespołowi. Zasadniczy dla efektywności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, co za tym idzie, doświadczenie niezbędna do jego zrealizowania. Dlatego w licznych sytuacjach potrzebne staje się wsparcie niezależnych specjalistów, którzy, zależnie od zapotrzebowania, mogą podjąć się zarządzania całością bądź zagwarantować doradztwo w wyznaczonych fazach projektu. W jakich sytuacjach podmioty powinny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo HR – kierowanie określonymi częścią albo całym projektem

Po pomoc proponowaną w ramach doradztwa personalnego, podmioty sięgają w różnych sytuacjach. Jednym z głównych aspektów takiej współpracy jest badanie poziomu satysfakcji pracowników. Aby jego rezultaty okazały się wiarygodne, a także przydatne przy tworzeniu strategii, niezbędne jest zastosowanie stosownych procedur pozyskania informacji i ich właściwa interpretacja. podmioty częstokroć zwracają się do doradcy personalnego w celu zrealizowania wszelkiego rodzaju audytów – głównie odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, rola doradcy HR w całym procesie bywa różna. Czasem jest on project managerem, nadzorującym cały proces, kiedy indziej zaś jest wyłącznie konsultantem merytorycznym, gwarantującym wszechstronną pomoc w razie ewentualnych problemów.

Doradztwo HR – powodzenie działań zależy od kwalifikacji konsultanta

Powodzenie kroków podejmowanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu zależy od tego, jakimi umiejętnościami wykazuje się dany ekspert. Przy zatrudnieniu doradcy HR trzeba przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, z jakimi jednostkami dotychczas współpracował i, co najważniejsze, jakie zadania tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]