Sprawdź, jak zamówić utylizację starych mebli Kraków.
Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Aby nie zajmowały przestrzeni domu, najczęściej chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku latach także te pomieszczenia stają się tak zagracone, że codzienne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbany dom. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i poddasza.
Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?
Odpady takie jak stare meble, części ram okien, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt AGD i RTV nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na składowisku
Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego były wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się one składają, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji kolejnych szaf, krzeseł lub regałów.
Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]