Usługi

Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie lokalu na chrzciny w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, wobec tego troszczą się o to, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednakże niełatwym zadaniem, zwłaszcza gdy na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich oraz znajomych. Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Planowanie chrzcin – poproś gości o konfirmację swojej obecności

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu dziecka, nieraz wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w istotny dzień nie tylko dla najbliższych malucha, zatem są wyprawiane z reguły 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, a także rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu powinno się wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą jechać do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się też określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina głównie stawia na zabawki, lecz rodzicom większą radość sprawią użyteczne podarki, jak chociażby ubranka, kocyki dla dziecka lub fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w domu rodziców malucha, w następstwie tego nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni mógł być gościem odświętnego poczęstunku. Teraz obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już norma. Sprawdzając propozycje lokali, w których można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią przystrojone miejsce, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje profesjonalną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia odbędzie się w okresie letnim, warto wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą harcować na dworze, a rodzina lub fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia. Istotny jest też taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego noclegu czy domu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]