Na microclinic.pl znajdziesz więcej szczegółów o mikropigmentacji medycznej blizn.
Zbliznowacenia, które powstały na skórze na skutek rozmaitych przyczyn, wielu osobom przeszkadzają albo wpędzają je w kompleksy. O ile zakamuflowanie blizn na obszarach skóry gdzie brak owłosienia nie jest proste, o tyle na brodzie oraz głowie pomaga w tym mikropigmentacja.
Mikropigmentacja – blizny jakiego typu można w ten sposób zamaskować?
Skóra to organ, który charakteryzuje się znacznymi zdolnościami regeneracji i zwykle jest w stanie odbudować się także po głębokim uszkodzeniu. Jednak jej odbudowa sporadycznie bywa całkowita. Po uszkodzeniu skóry w miejscu skaleczenia powstaje blizna, która nierzadko nie znika do końca życia. Im głębsze obrażenia, tym większe ryzyko, iż po wyleczeniu miejsce to później będzie dostrzegalnie odróżniać się od reszty skóry. Do powstania blizn dochodzi w rezultacie uszkodzeń mechanicznych, rozmaitych chorób czy oparzeń, a czasem nawet są efektem nieprawidłowego lub rezygnacji z podjęcia leczenia zranionych fragmentów skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć silne zwłóknienia wyczuwalne w dotyku, lecz mogą być również jedynie odbarwieniem na skórze. Jeżeli w rezultacie obrażeń dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry przestaną rosnąć w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie czy w linii szczęki może doprowadzić u niektórych do kompleksów na tym punkcie. W takich sytuacjach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tą metodą można zatuszować blizn w obrębie brody, na brwiach lub na głowie, które powstały na skutek uszkodzeń mechanicznych, poparzeń, jak również po transplantacjach włosów metodami FUE i STRIP.
Usunięcie blizny na głowie – czy efekty są odwracalne?
Zabieg mikropigmentacji można wykonać wyłącznie na zagojonej bliźnie. Przeważnie do ukrycia blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, jednak niektóre blizny potrzebują 2 bądź nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację). Trzeba podkreślić, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez umieszczanie barwnika w górnych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie kompletnie niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista zawsze dokładnie dopasowuje kolor barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddającego się zabiegowi. Zależnie od powierzchni objętej zabiegiem, sesja mikropigmentacji blizny zabiera od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z upływem czasu traci swą intensywność aż finalnie znika, dlatego by wrócić do pierwotnego efektu potrzebne są okresowe zabiegi w kilkuletnich interwałach.
Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]