Ciekawostki i porady Usługi

Niezrównana pamiątka dla rodziców – sesja noworodkowa

Narodziny dziecka to wyjątkowy okres dla rodziny. Jest to też okres intensywnego wzrostu pociechy, a jego wygląd ewoluuje właściwie z dnia na dzień. Dobrze więc uwiecznić te momenty. Fotografie okażą się wspaniałą pamiątką dla nie tylko rodziców, lecz również dla dziecka – my zresztą też mamy własne zdjęcia z lat niemowlęcych. Ważne jest jednak to, by zdjęcia były właściwie wykonane – niestaranne kadry i mała jakość na pewno nie sprawią, że do takiej pamiątki będziemy powracać chętnie. Zrobienie udanej sesji noworodkowej nie jest rzecz jasna proste – dlatego dobrze zlecić ją zawodowcowi. Dlaczego sesja noworodkowa wykonana przez profesjonalnego artystę będzie odpowiednim wyjściem?

Wykonanie fotografii z sesji noworodkowej

Nie sposób wykonać sesji noworodkowej bez specjalistycznych umiejętności w robieniu zdjęć. By zdjęcia nawet po latach wyglądały dobrze, powinniśmy właściwie parametry ustawić aparatu i zatroszczyć się o należyte oświetlenie. Sesja noworodkowa nie będzie również dobra, jeśli do jej zrobienia zostanie użyty aparat niezbyt wysokiej jakości – i to jest kolejnym argumentem za tym, by powierzyć to doświadczonemu fotografowi.

Dobra sesja noworodkowa

O tym, czy kwalifikacje fotografa wykonującego sesje noworodkowe będą dla nas zadowalające, sporo mówią jego dotychczasowe projekty. Sprawdźmy tak jakość zdjęć, jak i ich atmosferę. Istotne jest bowiem także to, jakie akcesoria będą zastosowane podczas robienia sesji noworodkowej i jak maluch się na nich zaprezentuje. Nie łudźmy się, fotografie, na których maluch będzie bliski płaczu, na pewno nie będą dobrą pamiątką. Właśnie dlatego do przeprowadzenia sesji noworodkowej warto znaleźć fotografa mającego nie tylko umiejętności techniczne, ale również doświadczonego w sesjach z dziećmi – zwłaszcza tymi najmniejszymi – i dojeżdżającego do mieszkania, a nie pracującego wyłącznie we własnym studiu.