opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków
Usługi

Opieka nad grobem

Wygląd pomników naszych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Często jednak nie znajdujemy chwili, by się nimi zaopiekować – także, jeśli pomniki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Największe problemy stają się naszym udziałem zaś, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy w odległej miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to na szczęście, że groby muszą zostać brudne – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Dlaczego powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na opisywaną pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm nietrudno znaleźć również osoby schorowane, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, takie jak montaż ławek oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, jakie musimy zapłacić specjalistom czuwającym nad grobami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od rodzaju pomocy – gdy decydujemy się na jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Jeśli jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek co trzydzieści dni, musimy pogodzić się z wydatkiem około 400 PLN rocznie. Nie zapominajmy, iż stawki uzależnione są również od rozmiarów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Dane teleadresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]