Finanse Usługi

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Kliknij tu, aby uzyskać pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie umieją odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa ekspertom

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy specjalistom, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie koszty obsługi z reguły zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]