Usługi

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Szukasz korzystnej oferty sali komunijnej? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, bo to na ogół pierwsza naprawdę poważna impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż wszyscy goście skupieni są jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy urządzać przyjęcie w domu?

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują rodzinę we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet do stu gości, toteż zazwyczaj organizowane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeżeli planujemy zabukować najodpowiedniejszą salę, warto wyruszyć na poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może stać się także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, toteż polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunię. Ważne jest również to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – prezenty, pamiątkowe zdjęcia, animator

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także późniejszy obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi więc wyróżniać się malowniczymi, estetycznymi pomieszczeniami. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. zabawkowe pistolety czy quada.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]