Usługi

Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Kliknij tu jeżeli potrzebujesz zamówić catering świąteczny.

Koniec grudnia to czas, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, jednak spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Często pracownicy firmy organizują je na własną rękę, przynosząc samodzielnie ugotowane smakołyki, jednakże w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. By więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Zupy, ryby, krokiety z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się typowe świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z karpia lub pstrąga oraz zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj serwowane są wraz z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy śledzia po kaszubsku. Powinno się też zadbać o smakowity specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, kutię z rodzynkami albo lekki sernik.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie należy zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić datę wydarzenia oraz porównać go z planem urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej oszacować przypuszczalną liczbę gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie wystarczającą liczbę porcji. Warto skonsultować z zatrudnionymi menu i wespół złożyć zamówienie na te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest też to, aby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, lub są w załodze firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]