Usługi

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Więcej informacji o nieszczelnych oknach plastikowych.

Na komfort lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]