Technologie Usługi

W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

3D drukowanie - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także opcja korzystania z filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich ścianek.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]