Wyposażenie i aranżacja wnętrz

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi drewniane.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]